Festiwal muzyczny…

Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej

Przeglad.Piosenki.ReligijnejSchola z naszej parafii wystąpiła na 18 maja 2013 r. o godz. 10:00 w parafii pw. św. Michała w Lublinie na  Przeglądzie Piosenki Religijnej zorganizowanym przez Wydział Duszpasterstwa. Uroczystego otwarcia dokona Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło.

Celem Wydziały Duszpasterstwa było wsparcie parafialnych inicjatyw promujących muzyczne zespoły, schole, teatry religijne i chóry parafialne. Przegląd nawiązuje do Sacrosongu i Przeglądu Chórów  Parafialnych.

Piękne tradycje scholi parafialnej:

Nasza schola posługuje przy parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie już od początku lat 90-tych. Jej powstanie zawdzięczamy siostrom Szarytkom, działającym przy tej parafii. Tworzą ją dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (Dzieci Maryi) wraz z opiekunami (obecnie s. Katarzyna Chmielewska i ks. Damian Szewczyk). Schola towarzyszy niedzielnej liturgii, wzbogacając ją o oprawę muzyczną, bierze czynny udział w wydarzeniach parafialnych, organizuje koncerty. W czasie naszej największej aktywności, z inicjatywy naszego lidera (Mirka Basaka) udało nam się nagrać płytę zatytułowaną „Gaude Pociąg”. Obecnie młodzież ze scholii angażuję się w przygotowanie liturgii w każdą niedzielę podczas Mszy Św. o godzinie 13.

G A L E R I A