ITALIA ŚWIĘTYCH ŚLADAMI O. PIO, ŚW. JANUAREGO, O. DOLINDO RUOTOLO

 

BARI – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – PESCHICI – VIESTE – LANCIANO

– MANOPPELLO – SERRACAPRIOLA – NEAPOL – POMPEJE – SORRENTO

 Zapisy: ks. Mirosław Matuszny – tel. +48 604988929

TERMIN:       02-09.03.2019

CENA:             550 € + koszt biletu

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

  

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bari. Zwiedzanie miasta ze słynną bazyliką, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja oraz znajduje się grobowiec królowej Bony – żony Zygmunta Starego, pochodzący z 1593 roku. Świątynia ta uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Spacer po starówce z krętymi uliczkami i pałacem Sforzów z XVI w. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata o. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało o. Pio. Czas wolny na modlitwę i zadumę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalszy pobyt w sanktuarium św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła, którego kustoszami od 1996 roku są polscy księża Michaelici. W Świętej Grocie czas na adorację. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Ten region słynie z pięknych lasów oraz czystych, piaszczystych plaż, pomiędzy którymi wyrastają wprost z morza skały i biało beżowe klify. Zobaczymy urokliwe miasteczka Vieste i Peschici. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Lanciano – nawiedzimy miejsce pierwszego potwierdzonego Cudu Eucharystycznego. Modlitwa i zaduma przed Relikwiami Ciała i Krwi Pańskiej w kościele św. Franciszka. Z kolei udamy się do osady Manoppello, gdzie znajduje się czczona relikwia Męki Pańskiej – Chusta św. Weroniki. Udamy się do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio. Także tutaj, w wieku XVI i XVII w. posługiwał inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania, także do dziś – Ojciec Matteod’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego kościoła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Neapolu – nawiedzimy miejsca związane z Ojcem Dolindo Ruotolo – kapłanem, który pozostał wierny Kościołowi, mimo oskarżeń nieprzychylnych mu osób; został nawet przez pewien czas pozbawiony praw do odprawiania Mszy Św. i głoszenia homilii; obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. Ponadto zobaczymy również miejsca związane ze św. Januarym. W Neapolu, od kilkunastu stuleci, co jakiś czas wydarza się zjawisko, zwane „cudem św. Januarego”. Męczennik został ścięty w 305 r., a zebrana podczas jego egzekucji, krew, przechowywana jest w specjalnych ampułkach. Cud polega na rozpuszczaniu się zakrzepłej krwi. Ostatnio, „Cud św. Januarego” powtórzył się 19 września 2017 – w dniu męczeńskiej śmierci Świętego. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, którego konsekracja nastąpiła w 1892 r. Już dwa lata później Sanktuarium zostało wyniesione do rangi bazyliki mniejszej, a 4 maja 1901 r. papież Leon XIII ogłosił świątynię Sanktuarium Papieskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sorrento. Spacer wzdłuż Corso Italia, głównej ulicy, która ciągnie prawie przez całe miasto. Odwiedzimy najważniejszy plac miasta, poświęcony poecie Tasso. Zobaczymy powstałą w XV w romańską katedrę, która góruje nad murami miasta, a także XIII w. kościół św. Franciszka. Czas wolny na wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

 ZAPEWNIAMY:

– komfortowy przejazd na całej trasie

– 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-os. z łazienkami, ( 5 noclegów w San Giovanni Rotondo oraz 2 noclegi w okolicach Neapolu)

– 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

– opiekę i informację turystyczną pilota,

– ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP

– opłatę na TFG

– bilety wstępu

UWAGI:

– wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

– program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

– dokument: dowód osobisty lub paszport

– zakup biletów lotniczych we własnym zakresie