„Szlakiem miłości” – Mediolan, Wenecja, Werona i Jeziora Alpejskie. Wylot z Lublina

 

MEDIOLAN • WERONA • SIRMIONE • LAGO DI GARDA • RIVA DEL GARDA • LIMONE SUL GARDA • GARGNANO • RZYM* • WATYKAN* • MANTOVA • CREMONA • WERONA

 Zapisy 604988929

Cena biletu plus 550 euro

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bussolengo.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Lombardii zaczniemy od nawiedzenia gotyckiej katedry Narodzin Świętej Marii. Na szczycie sklepienia katedry znajduje się relikwia św. Gwoździa z Krzyża. Następnie – Plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej La Scala, Bazylika Santa Maria delle Grazie oraz Bazylika św. Ambrożego, w której spoczywają szczątki tego Świętego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie pięknego i romantycznego miasta Romea i Julii – Werony. Nasz spacer rozpoczniemy od historycznego centrum z pochodzącym z I w n.e. rzymskim amfiteatrem zwanym „areną” i placem Delle Erbe. Poznamy także bazylikę św. Zenona, most Castelevecchio. Spacerując po Via Capello wśród barwnego tłumu turystów z całego świata, dotrzemy pod numer 23. Odnajdziemy tu podwórko ze słynnym balkonikiem Julii. Zwiedzimy pochodzący z XV w. renesansowy ogród pałacowy Giardino Giusti. Wypoczniemy tu między licznymi fontannami, grotami, mitologicznymi posągami czy wśród cyprysowych alejek, stanowiących elementy renesansowej kompozycji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sirmione. Spacer w okolicy jeziora. Rejs po jeziorze Garda do Riva del Garda – w trakcie rejsu możliwość podziwiania widoków otoczonego majestatycznymi szczytami górskimi jeziora oraz bogatych rezydencji rozlokowanych po obu stronach jeziora. Po dojściu do Rivy krótki spacer oraz czas wolny. Następnie przejazd zachodnim brzegiem jeziora z przystankami w Limone Sul Garda oraz w Gargnano. Przejazd do Ogrodu Botanicznego Fundacji Hellera – zwiedzanie oraz czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek nad jeziorem Garda.

Fakultatywnie przejazd pociągiem do Rzymu*( płatne dodatkowo ). Udamy się do Watykanu*. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie ulicą Via della Conciliazione przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Przejazd powrotny pociągiem do Werony. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejedziemy do Mantovy, rodzinnego miasta Wergiliusza, otoczonego z trzech stron jeziorami. Zobaczymy XIV-wieczny gotycki kościół św. Franciszka, plac Sordello z katedrą św. Piotra, romańską dzwonnicą i pałacem Ducale, Zamek św. Jerzego, rotundę San Lorenzo, teatr Bibiena – jeden z najpiękniejszych teatrów w Europie. W miarę możliwości wejdziemy do środka. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie udamy się do Cremony – miejsca pochodzenia i działalności najsławniejszych lutników m.in. Stradivariego, Amatiego. Zobaczymy plac Torazzo z największą dzwonnicą we Włoszech, katedrę, romańskie baptysterium, lożę Straży Miejskiej, pałace: Comunale z XIII wieku, Raimondi, Fodri i najstarszy budynek sakralny – kościół św. Michała. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do jedynej w swoim rodzaju dawnej Serenissimy, czyli Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: Plac św. Marka, Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej – Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Popłyniemy na Wyspę Burano, gdzie wyrabiane są artystyczne koronki, a domki rybackie udekorowane są kolorami jak z bajki, a także na wyspę Murano znaną z produkcji szkła ozdobnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Przejazd na lotnisko do Mediolanu. Przelot powrotny. Zakończenie wyjazdu.

 

TERMIN:   25.06-02.07.2018

CENA:        550 € plus cena biletu

 

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na terenie Włoch
  • 7 noclegów w hotelu ***/****, pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę i informację turystyczną pilota,
  • ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 10 000 zł w RP
  • opłatę na TFG
  • bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe i wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki

UWAGI:

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
  • program zaczyna się i kończy na lotnisku w Mediolanie – bilet na przelot w obie strony należy kupić indywidualnie.