LIBAN – ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

 

 

Zapisy: +48 604 988 929

TERMIN:  15 – 23. 02. 2019

CENA:       1710 zł + 810 USD + wiza

 

ANNAJA – JARABTA – SYDON – TYR – MAGDOUCHE – BEJRUT – NAHER KALB – DOLINA BEKAA – BAALBECK

– KSARA – GROTA JEITA – HARISA – GHAZIR – WADI KADISZA – BAKAA KAFRA – BASZARRI – BYBLOS

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

 DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bejrutu rejsowym samolotem Lufthansa z przesiadką we Frankfurcie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Annaja, które jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na relikwie św. Szarbela Machlufa znajdujące się w monasterze Świętego Marona. Św. Szarbel spędził tu ostatnie lata życia w pustelni pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Następnie odwiedzimy monastyr Świętego Józefa w Jarabta – miejsce pochówku i kultu Świętej Rafki – libańskiej zakonnicy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sydonu, gdzie zobaczymy Morski Zamek zbudowany w czasie krucjat przez krzyżowców, stare miasto, fabrykę oraz targ mydła z XV w. Następnie Khan El Franj – karawanseraj zbudowany w XVII w., obecnie odrestaurowywany. Przejazd do Tyru, gdzie zobaczymy pozostałe z czasów rzymskich: starożytny port, łaźnie, rzymską oraz bizantyjską nekropolię, akwedukt i hipodrom z II w. Następnie udamy się do Magdouche, gdzie odwiedzimy sanktuarium maryjne z kaplicą w grocie i wieżą z pomnikiem Maryi. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer po mieście, wykopaliska z czasów rzymskich, Muzeum Narodowe, wizyta na cmentarzu polskim, gdzie pochowana jest między innymi Hanka Ordonówna. Następnie zobaczymy miejsce nad Naher Kalb – Rzeką Psa z pamiątkowymi reliefami w skale pozostawionymi przez kolejne wojska zdobywców począwszy od faraona Ramzesa II.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa, zwiedzimy Baalbeck – starożytne Heliopolis z kompleksem świątynnym – największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie. Następnie wizyta w Ksara – zwiedzanie i degustacja wina. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Groty Jeita – słynnej dwupoziomowej jaskini – spacer oraz przejażdżka łódką. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu w Harisie. Odwiedzimy również monastyr Bkerke – siedzibę maronickiego patriarchy. Następnie przejazd do  Ghazir – malowniczego górskiego miasteczka z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał Juliusz Słowacki, a w czasie II wojny światowej znalazło tu schronienie wielu Polaków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do Wadi Kadisza – doliny z wieloma kaplicami, jaskiniami i pustelniami z dwunastowiecznymi freskami. Następnie odwiedzimy wioskę Bakaa Kafra – miejsce urodzenia Św. Szarbela. Przejazd do lasu cedrowego, który wspomniany był w Starym Testamencie oraz do Baszarri – miasta, gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran. Znajduje się tu muzeum poety. Następnie monastyr Kozhaya poświęcony Św. Antoniemu Wielkiemu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Byblos – miasta założonego w V w. p.n.e., gdzie zobaczymy kościół Św. Jana Chrzciciela, romański teatr, zamek krzyżowców. Następnie ponowna wizyta w  Annaja z pustelnią Św. Szarbela i monastyrem Św. Maruna. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 9

Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przelot do Warszawy rejsowym samolotem Lufthansa z z przesiadką we Frankfurcie.  Zakończenie wyjazdu.

 

ZAPEWNIAMY:

  • przelot samolotem w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem w Libanie
  • 8 noclegów w hotel, pokoje 2 –osobowe z łazienką
  • 7 śniadań, 8 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP
  • opłatę na TFG

 

UWAGI: 

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela) + wiza