Papieski Rajd Rowerowy

Spotkanie rowerzystów  w dzień urodzin bł. Jana Pawła II Poswiecenie.Rowerow

18 maja 2013 r. na placu katedralnym w Lublinie odbyło się uroczyste poświęcenie rowerów. Wydarzeniu towarzyszył program słowno muzyczny, podczas którego uczestnicy usłyszeli recytacje: Anny Kurzępy i Marty Pietrasiewicz oraz muzykę i występ scholi z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. W międzyczasie odbyło się również znaczenie laserem rowerów przed kradzieżą, krótki wykład przedstawiciela policji nt. ruchu rowerowego,  przypomnienie przykazań rowerzysty oraz przedstawienie piękna lasów lubelskich.

Słowo do rowerzystów skierowali również Prezydenta Miasta Lublin oraz ks. Arcybiskup, który także poprowadził modlitwę za rowerzystów i dokonał uroczystego poświęcenia rowerów.

Rowerzyści przejechali z Placu Katedralnego przez Plac Litewski w kierunku kościoła Świętej Rodziny na Czubach, gdzie był postój na kremówki przy parafii, a zakończyli rajd przy ul. Dworcowa. Organizatorzy Rodzinnego Rajdu Rowerowego chcieli zachęcić mieszkańców Lublina do upamiętnienia osoby Błogosławionego Jana Pawła II oraz do włączenia się w Marsz Życia, który odbędzie się 26 maja 2013 roku pod hasłem: „Kierunek: Rodzina”.

G A L E R I A