Relacja z pielgrzymki młodzieży…

XV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja

1-Jasna-Gora-Radio-Maryja- (26)Schola z parafii Nawrócenia Świętego Pawła uczestniczyła 25 maja 2013 r. wraz z młodymi z całej Polski i świata na Jasnej Górze w XV Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Jezu jesteś moim Panem”. Nasza schola zaśpiewała na scenie wraz z zespołem Lumen oraz innymi zespołami z całej Polski tworząc z nimi piękny i potężny chór uwielbienia.

Spotkaniu Młodych towarzyszył wspólny śpiew, modlitwa, i świadectwa. „Każdy z nas chce oglądać Pana Boga i chociaż jest dziś trudno, to jest do tego bardzo prosta droga” – przekonywała Wiola z Ruchu Czystych Serc. Swoje świadectwo przedstawił także muzyk Darek Malejonek. Młodzi uczestniczyli także w warsztatach medialnych, które poprowadził red. Piotr Grabowski z Telewizji Trwam.

Modlitwie Apelowej o godz. 21:00 na Wałach Jasnogórskich przewodniczył o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja: „Maryjo Królowo Polski (…) przychodzimy dziś do Ciebie, przychodzimy do serca Polski, by spotkać się z sercem matki, w wigilię dnia naszych mam”.

Po Apelu Jasnogórskim do zebranych przemówił metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo: „Tak jak jest naszą niepisaną tradycją, ale wypowiadaną z  serca, powiem słowo: nie budujmy przyszłości na piasku internacjonalizmu europejskiego, ale na trwałym fundamencie jedności wiary, Kościoła i Narodu. Na tę głęboką i odpowiedzialną więź nas wszystkich w serca błogosławię”.

SONY DSCZwieńczeniem pielgrzymki była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. „Chciałbym abyście na Jasnej Górze czuli się jak w domu Matki” – powiedział do młodych na początku Mszy św. podprzeor Jasnej Góry o. Łukasz Buzun.

Homilię wygłosił ks. Bogusław Jaworowski. Misjonarz Świętej Rodziny akcentował, że ta niezwykła uroczystość, to spotkanie w Domu Matki co roku gromadzi tych, którzy są w szczególny sposób związani wiarą w Jezusa Chrystusa. – Taka wiara nas łączy, w tej wierze spotkaliśmy się we wspólnocie – wspólnocie młodych. Ks. Jędraszewski prosił także młodych uczestników pielgrzymki, aby nigdy nie tracili ducha i odważnie dawali świadectwo o byciu chrześcijaninem.

Homilia ks. Bogusława Jaworowskiego:

G A L E R I A