Schola parafialna

SCHOLA PARAFIALNA NAWRÓCENIA ŚWIĘTEGO PAWŁA W LUBLINIE

wizytacjaparafii_93

Schola posługuje przy parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie już od początku lat 90-tych. Jej powstanie zawdzięczamy siostrom Szarytkom, działającym przy tej parafii. Tworzą ją dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (Dzieci Maryi) wraz z opiekunami (obecnie s. Katarzyna Chmielewska i ks. Damian Szewczyk). Schola towarzyszy niedzielnej liturgii, wzbogacając ją o oprawę muzyczną, bierze czynny udział w wydarzeniach parafialnych, organizuje koncerty. W czasie naszej największej aktywności, z inicjatywy naszego lidera (Mirka Basaka) udało nam się nagrać płytę zatytułowaną „Gaude Pociąg”.

 • Opiekunowie:
  • ks. Damian Szewczyk
  • s. Katarzyna Chmielewska SM
  • Terminy spotkań:
   • Próby śpiewu
    • Sobota, godz. 9.00-9.30
    • Niedziela, godz. 12.30-13.00
    • Lista członków wspólnoty:

Osoby przyjęte uroczyście do wspólnoty i do medalu:

 1. Stadnik Barbara
 2. Daraż Jola
 3. Nowak Andrzej
 4. Kowalczyk Maria
 5. Kowalczyk Marta
 6. Łabiga Małgorzata
 7. Marzęda Aleksandra
 8. Marzęda Magdalena
 9. Opiłowska Magdalena
 10. Kamola Gabriela
 11. Twardowska Oliwia
 12. Twardowska Wiktoria
 • Zakres działania wspólnoty w roku 2013 r.:
  • Obecnie młodzież ze scholii angażuję się w przygotowanie liturgii w każdą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13,
  • Śpiewy i występy:
   • Posługa podczas Mszy z modlitwą o uzdrowienie w parafii w 3 sobotę miesiąca,
   • Uroczystości parafialne i rekolekcje,
   • Koncert kolęd w parafii 27 stycznia 2013,
   • Schola zaśpiewała w niedzielę 21.04.2013 r. podczas pierwszego w Lublinie nabożeństwa „Drogi Światła”,
   • Schola zaśpiewała 18 maja 2013 r. na placu katedralnym w Lublinie podczas uroczystego poświęcenia rowerów,
   • Przegląda Piosenki Religijnej zorganizowanym przez Wydział Duszpasterstwa – 18 maja 2013 r. w parafii pw. św. Michała w Lublinie,

Barka

Bili Go trzcina

Alleluja glory alleluja

Błogosław duszo moja Pana

Czyż możne Niewiasta zapomnieć

Duchu Miłości wylewaj Się

Duchu Święty

Imię Twe jest święte

Jestem Twój

Jesteś Królem

Jezu Ty masz moc uzdrowić

Krzyż jest Źódłem

Niechaj zstąpi Duch Twój

Oddaję Ci… Święty Święty

Oto są baranki młode

Postanowiłem pójść za Jezusem

Powietrzem moim jest

Ta Krew z grzechu obmywa mnie

Tobie chór Aniołów

To przykazanie

Tyś jak skała

W Twoich ranach

Zabrałeś cały strach

Wspaniały jest Majestat Twój

 

Schola zaśpiewała 25 maja 2013 r. podczas spotkania młodzieży na Jasnej Górze na scenie wraz z zespołem Lumen oraz innymi zespołami z całej Polski tworząc z nimi piękny i potężny chór uwielbienia.

Spotkanie rowerzystów w dzień urodzin bł. Jana Pawła II Poswiecenie.Rowerow

18 maja 2013 r. na placu katedralnym w Lublinie odbyło się uroczyste poświęcenie rowerów. Wydarzeniu towarzyszył program słowno muzyczny, podczas którego uczestnicy usłyszeli recytacje: Anny Kurzępy i Marty Pietrasiewicz oraz muzykę i występ scholi z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. W międzyczasie odbyło się również znaczenie laserem rowerów przed kradzieżą, krótki wykład przedstawiciela policji nt. ruchu rowerowego, przypomnienie przykazań rowerzysty oraz przedstawienie piękna lasów lubelskich.

Słowo do rowerzystów skierowali również Prezydenta Miasta Lublin oraz ks. Arcybiskup, który także poprowadził modlitwę za rowerzystów i dokonał uroczystego poświęcenia rowerów.

Rowerzyści przejechali z Placu Katedralnego przez Plac Litewski w kierunku kościoła Świętej Rodziny na Czubach, gdzie był postój na kremówki przy parafii, a zakończyli rajd przy ul. Dworcowa. Organizatorzy Rodzinnego Rajdu Rowerowego chcieli zachęcić mieszkańców Lublina do upamiętnienia osoby Błogosławionego Jana Pawła II oraz do włączenia się w Marsz Życia, który odbędzie się 26 maja 2013 roku pod hasłem: „Kierunek: Rodzina”.

G A L E R I A

Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej

Przeglad.Piosenki.ReligijnejSchola z naszej parafii wystąpiła na 18 maja 2013 r. o godz. 10:00 w parafii pw. św. Michała w Lublinie na Przeglądzie Piosenki Religijnej zorganizowanym przez Wydział Duszpasterstwa. Uroczystego otwarcia dokona Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło.

Celem Wydziały Duszpasterstwa było wsparcie parafialnych inicjatyw promujących muzyczne zespoły, schole, teatry religijne i chóry parafialne. Przegląd nawiązuje do Sacrosongu i Przeglądu Chórów Parafialnych.

Piękne tradycje scholi parafialnej:

Nasza schola posługuje przy parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie już od początku lat 90-tych. Jej powstanie zawdzięczamy siostrom Szarytkom, działającym przy tej parafii. Tworzą ją dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (Dzieci Maryi) wraz z opiekunami (obecnie s. Katarzyna Chmielewska i ks. Damian Szewczyk). Schola towarzyszy niedzielnej liturgii, wzbogacając ją o oprawę muzyczną, bierze czynny udział w wydarzeniach parafialnych, organizuje koncerty. W czasie naszej największej aktywności, z inicjatywy naszego lidera (Mirka Basaka) udało nam się nagrać płytę zatytułowaną „Gaude Pociąg”. Obecnie młodzież ze scholii angażuję się w przygotowanie liturgii w każdą niedzielę podczas Mszy Św. o godzinie 13.

G A L E R I A

 

Szopka Betlejemska
KONCERT KOLĘD

27 stycznia 2013 r. to ostania niedziela w tym roku wspólnego kolędowania. Z tej racji na Mszę Świętą o godz. 1300 oraz po Mszy Świętej odbyło się wspólne kolędowanie i śpiewania pastorałek.
Po Mszy Świętej kolędy wykonali:
schola parafialna Dzieci i Młodzieży
– dzieci z naszej parafii grające na różnych instrumentach muzycznych
– Pani Iwona Gostkowska-Kurczewska, śpiewaczka operowa.