Światowe Dni Młodzieży w Panamie ze zwiedzaniem Kostaryki

Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Fundacja Pod Damaszkiem, BTP Frater oraz Parafia p.w. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zapraszają:

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2019
PROGRAM PANAMA – KOSTARYKA
PANAMA CITY · BOQUETE · CHINTRE · CAHUITA · REZERWAT LA AMISTAD
· SARAPIQUI · TABACON · WULKAN ARENAL

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny – tel +48 604 988 929

PROGRAM RAMOWY 14 DNI
DZIEŃ 1
Wylot o 6.55 z Warszawy do Frankfurtu. Przesiadka. Przylot do Panamy o 16.40. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 2-8
ŚDM 2019. Poniedziałek – przejazd na miejsce ŚDM. Wtorek – uczestnictwo w Ceremonii Otwarcia. W środę, czwartek i piątek udział w Katechezach i Festiwalu Młodych. Sobota – czuwanie i uczestnictwo w wieczornym spotkaniu z Papieżem. Niedziela – udział w uroczystej Mszy św. kończącej dane spotkanie ŚDM. W pakiecie: zakwaterowanie, wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje), transport publiczny, plecak pielgrzyma.
DZIEŃ 9
Śniadanie. Wyjazd z Panama City do Tree Trek Mountain Resort (www.boquetetreetrek.com) w Boquete, uroczej wiosce położonej między dużymi pasmami górskimi otoczona lasami deszczowymi, będącej bazą wypadową do rezerwatu La Amistad. Na trasie przystanek i zwiedzanie miejscowości Chintre, spokojnej miejskości, będącej celem licznych emerytów amerykańskich. Po przybyciu odpoczynek w resorcie. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 10
Po śniadaniu wyjście do parku na pierwsza przygodę na trasie: spacer po wiszących mostach i trasach, ciągnących się nad panamską dżunglą, będące wspaniała okazją do poznania bogactwa lasów deszczowych Panamy. Po lunchu (we własnym zakresie) kontynuacja podróży do Kostaryki, piesze przekroczenie granicy i przejazd na karaibskie Wybrzeże z pięknymi plażami. Zakwaterowanie w Cariblue Beach and Jungle Resort (www.cariblue.com). Odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 11
Śniadanie, następnie wizyta w Parku Narodowym Cahuita, będący jednym z piękniejszych parków w Kostaryce. Szlak prowadzi przy wybrzeżu, poprzez dżunglę, a także przez przepiękne plaże. Na trasie zobaczymy biały piasek, turkusową wodę i palmy-widok jak z pocztówki. W Parku znajdziemy wiele rodzajów egzotycznych kwiatów i roślin, jest szansa na napotkanie różnych zwierząt, jak na przykład: leniwce, węże, żaby, tukany i małpy. Po zwiedzaniu kontynuacja podróży w głąb lądu, zakwaterowanie w Selva Verde Lodge & Reserve (www.selvaverde.com) pięknie położonej lodge przy lesie deszczowym w Sarapiqui. Po przyjeździe zakwaterowanie i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 12
Po śniadaniu czas na chwilę adrenaliny – rafting na rzece Sarapiqui – będący doskonałą rozrywka dla każdego, bez względu na wiek. Rzeka wiję się malowniczo przez dżunglę tworząc bystrzyce, tworząc idealne miejsce na spływ! Na trasie piękne widoki, możliwości kąpieli w spokojniejszych miejscach, możliwość oglądania egzotycznych ptaków oraz lunch na łonie natury (w cenie pakietu). Po atrakcjach przejazd do Tabacon, gdzie będzie możliwość wykapania się w gorących wulkanicznych źródłach, z licznymi małymi wodospadami. Obiadokolacja i nocleg w lodge Arenal Volcano Inn (www.arenalvolcanoinn.com).
DZIEŃ 13
Śniadanie w hotelu. Następnie poranny trekking po zboczach wulkanu Arenal, trasą która przemierza lasy tropikalne i przecina okazały strumień lawy z 1992 roku. Można zaobserwować tu różnorodność roślin, dzikich zwierząt i wspaniałych formacji lawy. Dochodzimy do bezpiecznego miejsca, skąd będziemy mogli poobserwować erupcję wulkanu i mieć piękny widok na jezioro Arenal. Następnie przejazd w kierunku San Jose, z przystankiem na trasie w restauracji, gdzie zjemy lunch. Przyjazd na lotnisko. Wylot do Europy 16.40.
DZIEŃ 14
Przylot Zurychu 10.45, przesiadka na samolot do Warszawy o 12.05. Przylot do Warszawy o godz. 14.00.
TERMIN: 20.01- 02.02.2019
CENA: 9200 zł + 100 USD
ZAPEWNIAMY:
• przelot samolotem
• transfery w Panamie i Kostaryce (w tym Transportem publicznym w czasie ŚDM)
• 12 noclegów ( w trakcie ŚDM u rodzina, w trakcie programu po ŚDM w hotelach lodgeach )
• wyżywienie według programu
• pakiet pielgrzyma w czasie ŚDM
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + NNW
UWAGI:
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• niezbędny dokument: paszport