Wycieczka do Japonii

TOKIO · NIKKO · HAKONE · GÓRA FUJI · HAMAMATSU · KIOTO · OSAKA· GÓRA KOYA · HIROSZIMA · MIJAJIMA · NARA · OSAKA

PROGRAM RAMOWY 12 DNI

Pobierz w pdf Japonia 12 dni ks. Matuszny Lublin

Dołącz do nas na Facebooku klikając tutaj

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Rozdanie biletów, odprawa. Wylot z Warszawy o godz. 15:00. Przelot do Tokio.

DZIEŃ 2
Przylot do Tokio o godz. 17:35 i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Msza Święta w Sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Tokio. Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo – rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie Wschodni Ogród Pałacowy – jedyna część Pałacu Cesarskiego dostępna dla zwiedzających. Po południu powrót do hotelu, Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd autokarem do Nikko – historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Na
terenie kompleksu, który zajmuje powierzchnię 80 tys. m², na wysokości 640 m n.p.m., znajduje się łącznie 55 budowli, w tym 23 pawilony główne. Pięć z nich zostało zaliczonych w poczet narodowych skarbów, a trzy inne są traktowane jako ważne obiekty kultury. Ponadto znajduje się tam wiele innych, bezcennych obiektów, malowideł, rzeźb i przedmiotów. Na terenie kompleksu, nad wejściem do stajni, znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca „Trzy mądre małpy”, które nie chcą widzieć, słyszeć, ani mówić na temat zła. Zwiedzanie świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie zwiedzanie świątyni Futarasan Shrine. Kolejno wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu, Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd autokarem do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani. Jest to obszar wokół krateru utworzonego podczas ostatniej erupcji wulkanu Hakone, około 3000 lat temu. Do dziś duża z tego część jest aktywna wulkaniczne, siarkowe opary i gorące źródła są nieodzownym świadkiem minionej aktywności tego terenu (w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji). Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776 m n.p.m.) – najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry – wulkanu, którego ostatnia erupcja nastąpiła w 1708 r. W 2013 roku góra Fudżi została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie w hotelu, Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd autokarem do Kioto na zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuonji – świątynią w Ogrodzie Jeleni) – budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie założona w VIII w. buddyjska świątynia Kyomizu (Czysta Woda) – wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (obecne budynki pochodzą z XVII w.). Swoją nazwę zawdzięcza wodospadowi spływającemu z pobliskich wzgórz. Następnie spacer dzielnicą gejsz – Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu po, którym nastąpi Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7
Po śniadaniu wycieczka po Osace (komunikacja miejska – metro). Zobaczymy Zamek w Osace, nazywany złotym lub brokatowym zamkiem – pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Została zbudowana na dwóch nasypach z ziemi i ciosanych kamieni oraz otoczona fosą. Główny budynek ma osiem pięter, z czego tylko pięć jest widocznych z zewnątrz, dodatkowo posiada wysoki fundament z kamienia, który miał bronić mieszkańców przed atakami uzbrojonych w miecze najeźdźców. Następnie świątynia Shitenoji – oficjalnie pierwsza i najstarsza buddyjska świątynia. Na koniec dzielnica Namba – centrum handlu, rozrywki i życia nocnego. Po całodziennym zwiedzaniu powrót do hotelu, Msza Święta w Sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 8
Po śniadaniu przejazd autokarem na Górę Koya, położoną na południe od Osaki, w łańcuchu Kii, gdzie od 805 r. znajduje się siedziba ważnej sekty buddyzmu japońskiego – Shingon. Założony pierwotnie klasztor przekształcił się w ośrodek studiów religijnych i ważne miejsce pielgrzymkowe, wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO. Na Górę Koya wjedziemy autokarem. Odwiedzimy pierwszą świątynię Danjo Garan (IX w), najważniejszą świątynię buddyzmu Shingon – Kongobuji (XII w.) oraz sanktuarium i cmentarz Okunoin. Powrót do hotelu w Osace. Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 9
Po śniadaniu wycieczka do Nara, dawnej stolicy Japonii z VIII w. To starożytne miasto szczytowy okres rozwoju przeżywało ponad 1000 lat temu. Na terenie dawnej metropolii zwiedzanie parku Nara, gdzie obecnie żyją oswojone daniele (w czasach przedbuddyjskich uważane były za posłańców bogów) oraz najważniejszej w mieście świątyni Todaiji z największym na świecie miedzianym posągiem siedzącego Buddy. Rzeźba waży 495 ton i mierzy 16 metrów, na jej pozłocenie zużyto 132 kg złota. Następnie zwiedzanie świątyni Kasuga. Dodatkowo zwiedzanie Kuromon Market. Powrót do Osaki i przejazd szybkim pociągiem (JR Shinkansen) do Hiroszimy. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 10
Po śniadaniu zwiedzanie Hiroszimy tramwajem – kopuła Bomby Atomowej (dawny Pawilon Promocji Przemysłu), park Pokoju, a w nim Dziecięcy pomnik Pokoju, dzwon Pokoju oraz Muzeum Bomby Atomowej z modelem miasta sprzed i po wybuchu bomby oraz licznymi eksponatami związanymi z wstrząsającym wydarzeniem, jakim było zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę 6 sierpnia 1945 roku. Każdego roku obchodzi się tutaj rocznicę tego tragicznego wydarzenia. W trakcie uroczystości czci się pamięć ofiar, puszcza tysiące kolorowych lampionów wraz z nurtem rzeki oraz propaguje ideę rozbrojenia nuklearnego. Uczestniczą w nich pacyfiści z całego świata. Przejazd do portu i rejs do Mijajimy. Na wyspie zwiedzanie Itsukushimy – poświęconej trzem morskim boginiom świątyni szintoistycznej zbudowanej na platformie podtrzymywanej przez wbite w wodę pale. Kompleks stanowi perełkę architektury sakralnej z okresu Heian. Świątynię poprzedza sławna karmazynowa brama (torii), stanowiąca jedną z wizytówek Japonii. Powrót pociągiem do Hiroszimy i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 11
Po śniadaniu przejazd na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem (JR Shinkansen) do Osaki. Transfer uczestników pielgrzymki do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Wieczorem Msza Święta w sali konferencyjnej. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 12
Śniadanie. Msza św. Wykwaterowanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko Kansai, zakończenie programu i wylot do Polski o godz. 23:45. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz. 12:10(+1).
TERMIN: 24.09-06.10.2017
CENA: 12.800 zł + 620 USD
ZAPEWNIAMY:
 przelot na trasie Warszawa – Tokyo Osaka – Warszawa z przesiadkami
 opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,
 śniadania w formie bufetu w hotelu, obiadokolacje
 lokalny transport metrem, klimatyzowanymi autokarami lub busami
 serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota
UWAGI:
 wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 niezbędny dokument paszport
 Kwota na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 620 USD/os płatne pilotowi na miejscu
 dopłata do pokoju jednoosobowego 1285 zł/os.