Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z wylotem z Lublina

Biuro przy parafii p.w. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie,
ul.Bernardyńska  15,  tel.: 797 700 387 . Biuro czynne: PN- ŚR 12-15 , PT 14.30-16
Ks. Proboszcz  Mirosław Matuszny, tel: 604 988 929

ZIEMIA ŚWIĘTA
PIELGRZYMKI Z LUBLINA

NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA – MORZE ŚRÓDZIEMNE – GÓRA TABOR- TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – JERYCHO – MORZE MARTWE (EIN BOKEK) – BETLEJEM –  JEROZOLIMA – TEL AVIV- JAFFA

DZIEŃ  1        WYLOT. NAZARET – KANA GALILEJSKA – HAJFA
Zbiórka uczestników na lotnisku w Świdniku o godz. 04.00. Odprawa biletowo – bagażowa i  wylot do Tel Aviwu o godz. 6.10. Przylot do Tel Avivu o godz. 11, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, Przejazd na rozpoczęcie zwiedzania Ziemi Świętej: Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza. Kana Galilejska- miejsce pierwszego cudu Jezusa. Następnie udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez anioła Gabriela  Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2        TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET
Śniadanie. Udamy się na górę Tabor a następnie do Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu, oraz  będziemy też w kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb –  Zobaczymy również Górę Błogosławieństw . W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi. Następnie rejs statkiem przez Jezioro Genezaret. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3       JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie, po którym zwiedzimy Jerycho – miasto, uznawane za najstarsze na świecie.  Następnie zobaczymy Sykomorę – drzewo, na które wspiął się Zacheusz aby dojrzeć do Chrystusa a także panoramę na Górę Kuszenia.. Miejsce chrztu P. Jezusa. Morze Martwe Ein Bokek.

DZIEŃ 4       JEROZOLIMA
Śniadanie, po którym udamy się do Betlejem na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę Św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę Św. Józefa, Św. Hieronima. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej. Betania.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      JEROZOLIMA
Śniadanie.  zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana skąd udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Droga Krzyżowa Pana Jezusa. Kolejnymi Stacjami Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego.. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6             JEROZOLIMA
Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster.  Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. nawiedzimy Grotę Pojmania. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia, Kościół Piania Koguta i Mur Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7             TEL AVIV – JAFFA – POWRÓT
Śniadanie, udamy się do Ein Karem. następnie do Tel Avivu – Jaffy.  Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej podającej Jaffę jako miejsce uwolnienia królewny Andromedy przez Jazona. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także Św. Piotr.   Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Avivu – spacer promenadą nadmorską, czas wolny na słonecznej plaży.  Odlot do Polski.

Cena:         550USD/os. + cena biletu + ubezpieczenie

Termin:     24.07 – 30.07.2017

Cena zawiera:

  • Bilety lotnicze – linie LOT – wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów  w Hotelach ***,  pokoje 2,3-os. z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu
  • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
  • Opiekę pilota
  • Wstępy oraz zwyczajowe napiwki

Cena nie zawiera:    

  • napojów do obiadokolacji,
  • dopłaty do ubezpieczenia od chorób przewlekłych