Życie Duchowe – Zagrożenia duchowe

Zagrożenia duchowe:

Odebrać dzieciom niewinność? – ks. Sławomir Kostrzewa

0Niebezpieczne znaki

Talizmany i amulety są to przedmioty, o których osoba je nosząca jest przekonana, że mają moc oddziaływania magicznego. Pokłada w nim nadzieje na spełnienie jakiegoś celu: szczęścia, bogactwa, miłości  lub zdrowia.

Człowiek, który świadomie lub nieświadomie korzysta z amuletów, odsuwa się od Bożej łaski i niejednokrotnie poprzez bałwochwalstwo otwiera się na działanie złego ducha. Dokonuje się wtedy wyboru między wiarą w Boga, a wiarą w martwy przedmiot; nadzieję pokłada nie w Stwórcy, lecz w przedmiocie albo w tajemnych mocach.

20narkotykiŚwiadectwo byłego narkomana. Bardzo mocne świadectwo Bodka, który opowiada historię swojego życia oraz podaje przykłady jak potoczyły się losy jego znajomych, którzy zażywali narkotyki.
new ageNew Age – film „Bogowie New Age”
19Świadectwo Dobromira „Mak” Makowskiego

Uciekał z domu, ćpał kradł i miał nieustanne problemy z policją. W ludzkich oczach był zerem, ale nie w oczach Boga. Pewnego dnia, gdy zaćpany stał na ulicy zawołał: Jezu, jeśli naprawdę jesteś, to zmień moje życie. Jezus go wysłuchał, wyciągnął swą pomocną dłoń, której on kurczowo się uchwycił. Obecnie jeździ po Polsce z programem antynarkotykowym „Rap Pedagogia” i wykonując utwory o charakterze ewangelizacyjnym opowiada swoją historię, mówi dzieciom i młodzieży, że można żyć lepiej, mają przecież prawo do dobrego życia. Zachęca, aby zaufały Bogu, tak jak on to uczynił w przeszłości.

Wyznania opętanego18

świadectwo Leszka Korzenieckiego,byłego alkoholika, narkomana i okultysty, który nagle ozdrowiał po przeczytaniu trzech rozdziałów z Biblii.

17Moc przekleństwa i sposoby ochrony

autor: ks. Marian Piątkowski

Egzorcysta, kapłan o niezwykłym charyzmacie, który wprowadził do archidiecezji poznańskiej Odnowę w Duchu Świętym. W ostatnich latach ks. Piątkowski koordynował posługę duszpasterską wszystkich polskich egzorcystów. Zmarł 3 stycznia 2012 r. w Poznaniu.
16Katolicy a Świadkowie Jehowy
Autor: Andrzej Wronka, prezes Stowarzyszenia Ruch Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt
i błędnych duchowości.
15Przesądy, zabobony, uroki jakie są tego konsekwencje?
Program TVR z cyklu „Z wiarą„. Prowadząca Paulina Filipiak rozmawia z gościem programu, ks. Przemysławem Kawęckim -jest to salezjanin, który w sposób dowcipny i szczegółowy udziela odpowiedzi, które każdy zrozumie.
7

Współczesne ukryte oblicze zła 

Krzysztof SadowskiAutor mówi o subtelnym kuszeniu: horoskop, joga, gazety typu”Nieznany Świat”,kurs szybkiego czytania, talizmany, reinkarnacja, wróżki, radiesteci, homeopatia, bioenergoterapia, reiki, mantra…

Czym jest zło, gdy go nie widać?14

Sergiusz Orzeszko

Jako dziecko został ofiarowany szatanowi. Jego świadomość pochłaniały takie pojęcia jak: okultyzm, reinkarnacja, joga, sztuki walki, bioenergoterapia.

6

Byłem bioenergoterapeutą….

 

 

 autorzy:

Jarosław Dudała (tekst)
Krzysztof Zielski (filmik)

harryHarry Potter i…

autorzy:
o. Aleksander Posacki SJ
Małgorzata Nawrocka

3Muzyka Techno

Świadectwo Leszka Dokowicza
4

Siostra Michaela Pawlik


1Świadectwo życia Josepha Marie Verlinde 

Autor mówi o religiach wschodu; poznał Mahariszi Mahesz Jogi i został jego uczniem; wgłębiał się w teozofię, antropozofię, oraz praktykował radiestezję spirytyzm i magnetyzm, poznawał różokrzyżowców;

 

 

Strony internetowe ukazujące szerzej tematykę zagrożeń duchowych:

 Strony internetowe – jak bronić się przed złem: