Droga Światła…

Droga Światła w Lublinie

2013.04 Via LucisPo raz pierwszy w Lublinie będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Droga Światła. Czym dokładnie jest Droga Światła? Via Lucis to coraz bardziej popularne w Kościele wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu czternastu stacjispotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Drogę światła można przeżywać w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i w kościele. Słowo „droga” odnosi się tu bardziej do duchowych przeżyć mających charakter „wchodzenia w światło” niż wędrowania z jednego miejsca na drugie. Te duchowe przeżycia mogą się ubogacić, jeśli człowiek przeżywający spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym, widzi znaki, które przypominają mu o tym, co się kiedyś wydarzyło, a dzisiaj się uobecnia, szczególnie w celebracji sakramentów świętych. Droga Światła odbędzie się 21 kwietnia w Lublinie.

Program

  • Godz. 18:30Msza św. w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie
  • Godz. 19:30 -wyjście procesji Trasa procesji: Z kościoła do placu Wolności, Z placu Wolności w ul. Wróblewskiego, z ul. Wróblewskiego do deptaka, deptakiem do Urzędu Miejskiego,
  • Godz. 21.00  – Przejście ul. Królewską do katedry, W katedrze zakończenie Apelem Jasnogórskim. W śpiewie będzie nam przewodniczyć zespół Gospel ON i schola z parafii Nawrócenia Świętego Pawła.
    Serdecznie zapraszamy!