Niedziela Palmowa

  Niedziela Palmowa (32)FORUM MŁODYCH
ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ
„ZEJDŹ DO GŁĘBIN”

Lublin, 22-24 marca 2013 r.

Uroczysta Mszę Świętą pod przewodnictwem z ks. abp. Stanisława Budzika w Niedzielę Palmową o godz. 13.00 w parafii Nawrócenia Świętego Pawła w Lublinie.

G A L E R I A


plakat-forum2-500x706Pragniemy z radością zaprosić przedstawicieli młodzieży z parafii do udziału w FORUM MŁODYCH Archidiecezji Lubelskiej. Będzie ono miało miejsce w Lublinie w dniach 22-24 marca 2013 r. i połączone będzie z obchodami Światowych Dni Młodzieży w diecezji. Organizatorem jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (CDM AL). Do współpracy zaproszone zostały inne wspólnoty młodzieżowe.

Forum Młodych to okazja do spotkania młodych, którzy zechcą popatrzeć odważnie na otaczającą rzeczywistość świata i odnaleźć tam miejsce na dojrzałe przeżywanie młodzieńczego etapu swego życia. To czas na konfrontację swych doświadczeń z życiem innych rówieśników. To odnajdywanie znaków obecności Boga  i przestrzeni Jego szczególnego działania jakim jest Kościół. To wspólna modlitwa, katecheza, przeżywanie radości, uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych. To świadectwo wobec rówieśników, poznawanie nowych przyjaciół.

Pragniemy, aby towarzyszyło nam hasło: Zejdź do głębin. Zostało ono sformułowane przez młodzież i skojarzone z ewangelicznym symbolem soli. Aby sięgnąć po nią, aby stać się solą ziemi należy sięgnąć w głąb, trzeba pokonać pewne przeszkody. W ramach FORUM  i jego istotnego dnia – 23 marca – zechcemy sobie postawić pytania jaka jest religijność współczesnej młodzieży, do czego zaprasza młodych sam Jezus i co młodym przeszkadza w zejściu do głębin. Bardzo ważnym momentem będzie praca w grupach i przygotowanie przesłania przez uczestników spotkania.  Gościem wieczoru będzie  FRENCHMAN – pół Polak, pół Francuz, urodzony w Afryce, gdzie spędził 14 lat swojego dzieciństwa. Związany z polskim hip-hopem i znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity i Jamal. W 2011 r. ukazała się pierwsza w pełni przez niego wyprodukowana płyta pt. ŚWIADECTWO. Tematy poruszone na płycie są owocem jego długich przemyśleń i głębokiego nawrócenia, są świadomym przesłaniem odnośnie duchowości i problemów życia codziennego.

Niedzielne spotkanie w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego pozwoli nam przybliżyć postać największego ewangelizatora jakim był św. Paweł Apostoł. Jego podpowiedzi dają wiele inspiracji do schodzenia do głębin dla współczesnego młodego człowieka. Tego dnia, który jest również Dniem Modlitwy i Postu za współczesnych Misjonarzy Męczenników, poznamy historie niektórych z nich. Miejscem, gdzie będzie sprawowana Eucharystia będzie kościół pw. Nawrócenia św. Pawła. Forum Młodych będzie też ważnym krokiem przygotowującym do sierpniowego Spotkania Młodych w Garbowie (24 sierpnia 2013 r.) i inicjującym pracę z liderami parafialnych wspólnot młodzieżowych.


Piątkowa Droga Krzyżowa na Majdanku, sobotnie wieczorne spotkanie z FRENCHMANEM (Aula Stara KUL, g. 19.00 – wejściówki będą do odebrania w biurze CDM w dniach 19-21.03.2013 r. w g. 10-18) oraz program niedzielny są adresowane do wszystkich i zapraszamy do uczestniczenia w nich.

W Forum Młodych weźmie udział 1 lub 2 osoby z parafii w wieku 17-25 lat. Zgłoszenie, dostarczając formularz zgłoszeniowy (został przekazany do każdej parafii), należy dokonać w biurze naszego  CDM AL  w dniach 1-15 marca br. (pn-pt w g. 10-18). W razie niemożliwości uczynienia tego prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 81 532 13 95). Noclegi dla młodzieży przygotowujemy w głównej mierze u rodzin. Można wybrać też wariant obecności tylko w sobotę (główny dzień Forum). Koszt udziału traktujemy jako symboliczny i wynosi on: 10 zł od osoby. Ze zgłoszonymi osobami nawiążemy bezpośredni kontakt i przekażemy wszelkie szczegółowe informacje. Liczymy też na obecność duszpasterzy w różnych punktach naszego spotkania. Szczególnie istotne byłoby dla nas wspólne sprawowanie Eucharystii w Niedzielę Palmową o g. 13.00 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła.

Traktujemy FORUM MŁODYCH jako bardzo ważne spotkanie dla duszpasterstwa młodzieży naszej archidiecezji. Polecamy modlitwie to przedsięwzięcie i sprawę duszpasterstwa młodzieży.

Z wyrazami pamięci w modlitwie
Ks. Marek Urban
Wikariusz biskupi ds. młodzieży