Pielgrzymka do Fatimy

Fatima

Do pobrania: 1691 Fatima – Santiago de Compostela 8 dniwylot z Warszawy PR v2 (002)

Dołącz do uczestników wydarzenia na Facebooku klikając tutaj

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny, tel. 604 988 929

1917 – FATIMA – 2017

100 – LECIE OBJAWIEŃ

FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

 

FATIMA · ALJUSTREL · PORTO · BRAGA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · PONTEVEDRA · COIMBRA

  • BATALHA · ALCOBACA · TOMAR · LIZBONA · ALMADA

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1 16.10
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Odprawa. Wylot. Przylot do Lizbony. Przejazd do Fatimy na nocleg. W
tym dniu nie ma obiadokolacji.
DZIEŃ 2 17.10
Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży: Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.
DZIEŃ 3 18.10
Msza Św. Śniadanie. Czas wolny w Sanktuarium. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Krótkie zwiedzanie: barokowy kościół Nossa Senhora da Nazaré, mała kaplica Ermida da Memória. Powrót do sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła.
DZIEŃ 4 19.10
Msza św. Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu manuelińskiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza, salę królowi refektarz. Przejazd do Alcobaca. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaca. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Tomar, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego niektóre elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.
DZIEŃ 5 20.10
Śniadanie. Przejazd do Porto – dużego centrum przemysłowo-handlowego, położonego bardzo malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi. Udamy się także do wznoszącego się na wzgórzu sanktuarium Chrystusowego Bom Jesus – wspaniały kompleks architektoniczny z pocz. XVIII w., w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka: Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg w Bradze.
DZIEŃ 6 21.10
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Msza św. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie za ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Spacer malowniczymi, kamiennymi uliczkami starego miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7 22.10
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Udamy się do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama: nawiedzimy katedrę Se oraz kościół pw. św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.
DZIEŃ 8 23.10
Śniadanie lub przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.
TERMIN: 16 – 23.10.2017
CENA: 3480 zł
ZAPEWNIAMY:
 przelot samolotem na trasie Warszawa–Lizbona–Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
 przejazd komfortowym autokarem
 7 noclegów w hotelu **/*** pokoje 2 os. z łazienkami
 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 opiekę i informację turystyczną pilota
 ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP
UWAGI:
 wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 dokument: dowód osobisty lub paszport
 na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – ok. 100 €
 dopłata do pokoju 1 os. – 620 zł
 możliwość zorganizowania transferu na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą
 do ceny wyjazdu należy doliczyć opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł /os