Pielgrzymka do Meksyku – śladami Cristiady

MEKSYK KOLONIALNY – PIELGRZYMKA ŚLADAMI FILMU „LA CRISTIADA”

MEXICO CITY · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE · TEOTIHUACAN · SAN MIGUEL DE ALLENDE · GUANAJUATO – WZGÓRZE CUBILETE · SAN JUAN DE LOS LAGOS · GUADALAJARA · ZAPOPAN · TEQUILA · SAHUAYO · CUERNAVACA · JASKINIE W CACAHUAMILPA · TAXCO · ACAPULCO · BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

 

 

Pobierz program w pdf klikając 1312, Meksyk Kolonialny – śladami filmu La Cristiada, 13 dni, PR

Dołącz do wydarzenia na Facebooku klikając tutaj

Zapisy i informacje: ks. Mirosław Matuszny – 604-988-929

PROGRAM RAMOWY 13 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników przy parafii. Transfer na lotnisko i przelot do Miasta Meksyk. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej  w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Msza Święta. Symboliczne rozpoczęcie pielgrzymki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijanskiego  i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. Cristiada, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas. Wizyta w mrożącym krew w żyłach Muzeum Mumii. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lagos Moreno.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w  San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Msza Święta. Zwiedzanie Guadalajary, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Obiadokolacja i nocleg w Guadalajara.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacja i możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sahuayo w stanie Michoacan, gdzie znajduje się miejsce narodzin jednego z najmłodszych męczenników La Cristiady, Błogosławionego José Sanchez del Rio, który oddał życie za Chrystusa w wieku 15 lat. Wizyta w kościele Św. Jakuba Apostoła, gdzie był chrzczony. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Wizyta w jednym z pierwszych kościołów katedralnych na terenie dzisiejszego Meksyku, spacer po mieście. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 10 – 11

Wypoczynek all inclusive w Acapulco.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Guadalupe. Msza św. Pożegnanie Sanktuarium. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 13

Przelot powrotny. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:      6 – 18.11.2017

CENA:           8680 zł + 200 $

 

ZAPEWNIAMY:

 •  przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,
 •  transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem,
 •   noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach ****,
 •  8 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad (podczas pobytu w Acapulco – All inclusive),
 •  przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem,
 •  opiekę pilota – przewodnika w Meksyku,
 •  ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 € i 5000 zł w RP,
 •  napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach,
 •  zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika,
 •  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i wszystkich stref archeologicznych,

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu